Hasret Güzellik Merkezi

  • 0505 073 21 21
  • 0533 699 02 55
  • info@hasretguzellik.com

Ütüleme Epilasyon

Ütüleme Epilasyon

Ütüleme Epilasyon

Lazer epilasyon bugüne kadar acılı ve ağrılıydı ancak artık bu muhtesem ÜTÜLEME Lazer sayesinde sadece uygulama yapılan bölgenize masaj yaptırıyor hissiyle kıllarınızdan kurtuluyorsunuz. Genital bölge lazer epilasyon bilindiği üzere en hassas bölgedir ve bu teknoloji ile artık tamamen acısız ve konforla lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.Bu yöntemle yapılan sık atışlarla kıl folikülü yavaş yavaş ısıtılıyor. İncecik epidermis, atış aralarında hızla soğuyor. Cihazlarda zaten kontak soğutma da var.

Yanık bir yana, ağrı da tamamen ortadan kalkıyor. ütüleme lazer uygulaması masaj rahatlığına dönüyor. Ütüleme, hız da getiriyor, seanslar çok çabuk bitiyor. Masaj rahatlığının bir başka nedeni, uygulamanın sabit atışlarla değil, başlığın deri üzerinde "ütü yapar gibi" gezdirilerek yapılması. Bu nedenle uygulama tekniği "ütüleme" olarak adlandırılıyor. ÜTÜLEME Lazer teknolojisi "Alma Lasers" patentlidir ve taklitleri de hizla türemektedir bu yüzden sadece, Soprano XL, Soprano Accord, Spa SHR ve Harmony XL ile ütüleme uygulaması yapabileceginizi unutmayınız, ucuz taklitlerinden sağlığınız icin sakınınız.

Ayrıca dört mevsim acısız ve yan etkisiz uygulanan tek teknoloji. Son dönemin en çok tercih edilen epilasyon yöntemi olan ‘Ütüleme Epilasyon’ Alma Lasers™ firmasının patentli teknolojisidir ve sadece Alma Lasers™ üreticisinin lazerleriyle mümkündür, yani, Soprano Lazerler, Spa SHR ve Harmony XL, bunların dışındaki TÜM cihazlar bizim cihazlarımızın taklidi olmaktan öteye gidememektedir, kaldı ki taklitlerinin sonuç odaklı çalışmadıkları ve FDA alamadıkları da aşikar ancak bazı firma pazarlamacıları FDA belgeleri uydurup varmış gibi davranıyorlar ve yalan söylüyorlar yada başka cihazın belgesini sunuyorlar.

Ütüleme lazer teknolojisi nasıl düşünüldü?

Yüksek doz atışların ağrısı, bronzlaşmış ciltlerde yan etkiye neden olması, uygulamanın cildi güneşe duyarlılaştırması, kuvvetli bir güneş banyosu ya da solaryum şiddetindeki yüksek dozlara bağlı. Atış gücünüdüşürmek, bu etkileri tamamen engelleyebilir.

Ama düşük dozlarla folikülü koagüle edecek ısınma sağlanabilir mi?

95’li yıllarda ilk geliştirilen IPL cihazlarında bu sorunun cevabı kısmen vardı zaten. IPL teknolojisi ile istenen uzunlukta, istenen aralıkla ve dozlarda çoklu atışlar yapmak mümkün oluyor. Koyu renk ciltlere atış enerjisi, üçe/dörde bölünerek veriliyordu. Elbette pals aralıkları, hedefin (kıl) termal normalleşme süresinden uzun olmamak şartı ile.

Ütüleme lazer nasıl çalışıyor?

Ütülemede bu biraz daha ileri götürüldü, atış enerjisi dörtte bire kadar düşürüldü, saniyede 10 atış yapılıyor. Pals süresi 20 ms (uzun pals!), pals aralıkları 80 milisaniye. 80 milisaniye aralıkta, derin yerleşimli, muhafazalı ve epidermisten çok daha büyük kitleli kıl, aldığı ısıyı muhafaza ediyor. İncecik epidermis ise bu sürede aralıkta hızla soğuyor. Ardından bir atış daha geliyor. Atışlar sırasında epidermiste gezdirilen (ütüleme) soğutmalı kontak prob, epidemisin ısısını sürekli alıyor.

Paylaş

Soru Gönder