Hasret Güzellik Merkezi

  • 0505 073 21 21
  • 0533 699 02 55
  • info@hasretguzellik.com

Zayıflama

Zayıflama

Zayıflama

Zayıflama, hastalık, besin eksikliği veya rejimle şişmanlığın yavaş yavaş azalması Fizyolojik zayıflama, beslenme yetersizliğine veya kıtlıktan dolayı bazı besin maddelerinin yokluğuna, veya harcanan enerjinin yiyeceklerinden sağlanan enerjiyi aşmasına bağlıdır. Zayıflama, başlangıç ağırlığının %10 unu geçmedikçe hiç bir belirti göstermez. hayvanların çoğunda ise devre dışı zayıflama görülür.

Buna karşılık marazi zayıf flamanın alınan günlük yiyecek miktarıyla hemen hiç bir zaman ilişkisi yoktur. Ülserler, sindirim kanalı urları, ruhsal iştahsızlık gibi doğrudan doğruya yeterli beslenmeyi engelleyen hastalıklar bu tanımlamanın dışındadır. Bu tip zayıflamada diyabet, tüberküloz, kansızlık, nevrastenik veya ruhsal durumlar, kanser vb. hastalıklardan dolayı besinlerin yeterince soğurulamaması daha önemli bir etmendir.

Duygusal açık ve Zayıflama, Üzgün, mutsuz ve sıkkın olduğunuzda kendinizi yemeğe vuruyor olabilirsiniz. Aşağıdaki koşullar size ne kadar yakın

Stresli olduğunuzda çok mu yiyorsunuz Yemeğin rahatlatıcı ve dinginleştirici olduğu doğrudur, üstelik yargılamaz, eleştirmez ve talep etmez. Yiyecekleri bu amaçla kullanmanın yanlış bir yanı yok, ama bu bir alışkanlık halini alırsa ya da sürekli stres altındaysanız kilo alacağınız garantidir.

Ruh halinizi düzeltmek için mi yiyorsunuz iş yerinde geçirilen her zorlu günün ardından Büsküvi Çikolata makinelerinin başına geçiyor, ya da evde sıkıldığınızda buzdolabına düzenli ziyaretler mi gerçekleştiriyorsunuz Daha yapıcı bir stratejiye ihtiyacınız var. Kendinize yiyecek içermeyen bir aktivite bulun. Egzersiz hem moral hem enerji verir. Ya da bir arkadaşınızı arayın ve dışarı çıkın. Ya da çocuklarınızdan şefkat isteyin.

Kendinizi ödüllendirmek için yer misiniz Özellikle kadınlar, bir projeyi tamamladıklarında kendilerini yiyecekle ödüllendirir. Kolay bir hedef belirleyin Her gece bir çanak dondurma yemek yerine haftada üç gün yarımşar çanak yemeye başlayın. Böylelikle haftada 1800 kalori az almış olacaksınız. Daha da iyisi, elinize sürükleyici bir roman alıp odanıza çekilin.

Açlığın kaynağına inin. Duygusal yemenin püf noktası, neden, ne kadar ve ne sıklıkta yediğini bilmemektir. Bazen duygusal bir terapi, altta yatan sorunları çözmeye yarayabilir.

Paylaş

Soru Gönder