Hasret Güzellik Merkezi

  • 0505 073 21 21
  • 0533 699 02 55
  • info@hasretguzellik.com

Soğuk Lipoliz

Alexandrite

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. Yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apopitoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir. Dirençli yağ depolarınıa karşı daha önce birlikte hiç kullanılmamış iki farklı teknolojiyi birleştirerek kullanan 3MAX bu fikirden doğmuştur. Soğuk lipoliz tedavisi ;vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız-acısız, zahmetsiz ve sadece bir seanslık bir işlemdir. Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir. Uygulama bölgesindeki yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar.Uygulama ile bölgedeki yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için vücut siluetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz. Ayrıca Liposuction sonrası nekahet döneminde görülen ağrılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.

SOĞUK LİPOLİZ - DONDURARAK ZAYIFLAMA

İstenmeyen bölgesel yağlar; bayan-erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir.Eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik arayış ve araştırmalar da hızlanmıştır.Bölgesel zayıflama teknikleri içerisinde genel kabul gören ve başarıları bilinen lipoliz uygulamasında son trend ‘Soğuk Lipoliz Yöntemi’dir. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır.

KİMLERE UYGULANIR ?

3MAX soğuk lipoliz yöntemi, vücut kitle indeksi normal veya normalin biraz üstünde, normal kilosunda ya da 10 kiloya kadar fazlası olan, genel olarak kilosu olmayıp belirli bölgelerindeki (sırt, karın , basen, yan simitler, kollar, sırtta sutyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi) inatçı yağlanmaları olan kişiler için ideal çözümler sunar. Hamilelilerde doğumdan 3 ay sonra ve sezaryen ameliyatından sonra yara iyileşmesi tamamlandığında rahatlıkla kullanılabilir. Ancak yara izi üzerinde oluşan kızarıklığın geçmesi kişiye göre 1-2 gün sürelerle değişebilir. Bunun haricinde başka bir yan etkisi yoktur.

SOĞUK LİPOLİZ YÖNTEMİ NASIL İNCELME SAĞLIYOR ?

Cihaz, düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak yağ hücrelerinin özel bir el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Böylece yağ hücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilmektedir. Doku önce 45 dereceye kadar ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde -5 dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu durumda yaklaşık bir saat beklenirken, yağ depolarının apopitozis (programlanmış hücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açmaktadır. İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiç görülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar görülebilmektedir. Bu ikili etki, yerleşmiş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin vermektedir ve bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda kalıcı bir azalma sağlamaktadır. Tüm bu işlemler, rahat ve güvenli bir ortamda gerçekleşmekte, bir kaç hafta içerisinde, olağanüstü sonuçlar elde edilmekte, bir ay sonra ise mümkün olan maximum fayda gözlemlenmektedir. Tedavi, dokuların el aparatıyla emilebileceği tüm vücut bölgelerine uygulanabilmektedir.

Paylaş

Soru Gönder