Hasret Güzellik Merkezi

  • 0505 073 21 21
  • 0533 699 02 55
  • info@hasretguzellik.com

Radyo Frekans

Alexandrite

Radyo Frekans

Selülit özellikle kadınlarda görülen ve adiposit adı verilen deri altı yağ hücre guruplarının kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla oluşan bir patalojidir. Kan ve lenfatik dolaşımı etkilenen bölgede zaman içerisinde yağ hücre guruplarının arasında oluşan fibrotik bantlar deride çöküntülere ve portakal kabuğu görünümüne neden olmaktadır.

Selülit vücutta genellikle 3 ana evrede gözlenir :

  • Portakal kabuğu görüntüsü sadece cimdiklemede veya sert bir yüzeye oturulduğunda belirir.

  • Portakal kabuğu görüntüsü ayaktayken belirginleşir, yatar pozisyonda kaybolur.

  • Portakal kabuğu görüntüsü ayakta veya yatar pozisyona bakmaksızın her zaman görülür.

LPG yöntemi Cellu M6 teknolojisine sahip eğitilmiş ve uzmanlaşmış uzmanlar tarafından uygulanan anti selülit tedavisi şeklidir. Cellu M6 Keymodule yüksek teknolojiyle özellikle hypodermal yağ hücreleri üzerinde etkin pozitif değişiklikler sağlanmaktadır. Cilde uygulanan negatif basınçlı jimnastik hareketleri bağ dokusunun yeniden düzenlerken, kan ve lenf dolaşımını düzene sokmakla metabolik artıkların uzaklaştırılmasını sağlar. LPG yöntemiyle hastalar kendilerini rahatlamış ve daha sağlıklı hissetmektedir. LPG yöntemi ile cildin mikro doloşımı yeniden sağlanarak bağ dokusunun kendisini tamir etmesine yardım etmekte böylece cildin tonu ve görünümüne katkı sağlamaktadır.

Yaklaşık 35 dk süren seanslar için hastaya özel LPG kıyafeti verilir. Uygulamada vücut yapısına bağlı olarak en fazla gereksinim duyulan bölgeler üzerine yoğunlaşılır. Selülitlere karşı mücadelenizde dostunuz, sağlığınız kaynağı LPG, her yaşta kadının faydalanabileceği zamanın yıpratıcı etkilerini geri çeviren etkili bir tedavi yöntemidir. Zamanla dolaşım probleminin artması sonucu selülitin tipik görüntüsü olan portakal kabuğu görüntüsünün oluşması ve cildin elastikiyetini kaybetmesine yol açar. LPG yöntemiyle cildin mikro dolaşımı yeniden sağlamakla bağ dokusunun kendisini tamir etmesine yardım etmekte böylece cildin tonu ve görüntüsüne katkı sağlamaktadır.

Radyofrekans dalgaları ile kontrollü derin su tedavisi:

Tüm dünyada güvenle kullanılan radyofrekans yönmeiyle selülit ve bölgesel yağ dokularından kurtulmak artık çok kolay ve zahmetsiz.

Radyofrekans hakkında sıkça sorulan sorular

S : Radyofrekans Nedir?
C : Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir.

S : Nasıl Çalışır?
C : Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enrji açığa çıkar ve bölge ısınır.

S : Amaç Nedir?
C : Amaç ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktadır. (Normalde vücut ısısı 36-37 dercedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt alt bölgedeki ısı 50-55 derceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat Ya da zarar vermez.

S : Etkileri Nelerdir?
C : Radyofrekans yöntemiyle bölgesel tedavinin 3 etkisi vardır.

  • Radyo frekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta çünkü radyofrekans hücrelerindeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknolojiyle su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir.

  • Tedavi sırasında ısınan bölgelerde yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır. Yaşlanmış ve yıpğranmış kolajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kolejen üretimine başlar.

  • Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroplas hücreleridir. Oluşan ısı ile Fibroplast aktivasyonu hızlanır.

S : Isı nasıl kontrol edilir?
C: Özel olarak imal edilmiş infrared termometre ölçülür. Tedavi süresince ısı sürekli ölçülür.

S : Tedavi süresi ne kadardır?
C : En küçük bölge için 15-30 dk. (Yüz), bacaklar ve kalçalar için 45-60 dk, göbek ve basenler için 20-25 dk.dır.

S : Uygulama Acı vermektemidir ?
C : Bu sistemin uyglanması sırasında kontrollü bir şekilde cildin ısıtılmasının yanı sıra ci,hazın uygulama başlığının taşdığı soğutma sistemi uygulamayı acısız tamamlanmasını sağlamaktadır.

S : Tedavide cilt renginin koyu olması bir sakıncamıdır?
C : Radyofrekans teknolojisini içeren Accent, renk körü bir sistemdir. Yani Hiçbir cilt tipi için sakınca yoktur. Bu nedenle yazın bronzlaşmayı getiren koşullarda bile tedaviye devam edilmektedir.

S : Tedavi aralığı?
C : En kısa tedavi aralığı 2 hafta; en uzun aralığı 4 haftadır. Buna kişinin durumuna göre karar verilir. Toplam seanslar ortalama 6-12 seanstır.

S : Kimlere uygulanamaz?
C : Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar ( Parkinson, MS, Epilepsi, Kanser-Cilt Kanseri vb.), hamilelik kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protezi bulunanlara uygulanamaz.

S : Tedaviden Nasıl Sonuçlar Beklemeliyiz?
C : Doğal olarak uygulama sonrası etkiler, hertürlü tedavide olduğu gibi kişiden kişiye değişikliklik gösterebilmektedir. Tedaviden hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlemlenmektedir. Bu etki iste hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir.

S : Günlük hayata etkisi nedir?
C : Sadece uygulama sırasında sıcaklık hissedilir. Günlük hayatı etkilemez
.

Paylaş

Soru Gönder