Hasret Güzellik Merkezi

  • 0505 073 21 21
  • 0533 699 02 55
  • info@hasretguzellik.com

Alexandrite Lazer ve ND

Alexandrite Lazer ve ND

Alexandrite Lazer ve ND

Hastalar tarafından en rağbet gören lazer çeşidi olan Alexandrite’ın kısa sürede sonuç vermesi, ağrısı en az olması ve hızlı olması bu tercihin en büyük sebepleridir. Cihazda bulunan hava soğutma sistemi epidermisi koruyarak hem yanık riskini hem de acıyı en aza indirir ve bu sayede komplikasyon gelişmesini önler. Nd:Yag lazer ise hem damar hem epilasyon hem de cilt gençleştirmede kullanılan bir çeşit lazerdir. Son yıllarda onikomikozis yani lazerle tırnak mantarı tedavisinde de FDA onayı almıştır. Cihaz eğer 1 milisaniye altında atış yapabilirse bu sayede kullanımı efektiftir.

Duetto mix atım lazerde ise piyasada bulunan kombine lazerlerden farklı olarak bu iki dalgaboyu hem tek tek seçilerek hem ardışık olarak yani atış pedalına basınca önce Alexandrite ardından Nd:Yag dalgaboyunu atarak, hem de eşzamanlı olarak yani her iki dalgaboyunu her bir pedala basışta beraber atarak yeni bir dalgaboyu oluşturur. Eszamanlı atımlar epilasyonda kullanılır amaç kıl kökünü kümülatif olarak ısıtıp daha etkili sonuç almaktır.

Farklılaşmak, yaz-kış epilasyon yapabilmek. Gri ve beyaz renkli tüylerde bile sonuç almak artık imkansız değil!

Lazer epilasyonda amaç kıl kökünü tahrip etmektir. Alexandrite lazerlerde kromofor yani cilt altında lazeri görüp ısıyı oluşturmaya yarayan hedef melanindir, Nd:Yag lazerlerde ise oksihemoglobindir. Eszamanlı atımlarda bu iki kromforda ısıtılıp kıl kökü daha etkili ısıtılır. Alexandrite lazer etkilidir hızlıdır kılları döker, Nd: Yag etkilidir, daha derin kıllarda etkilidir ve ince tüylerde etkilidir ama ağrılıdır. Bu ikisini beraber kullanım sonucu cilde verilen enerji dozu her birinden yarı yarıya kullanıldığı için hem ağrı azalır hem de daha etkili olur. Diyarbakır'da ilk ve tek olarak teknolojinin en son harikarlarından olan bu cihaz Nirvana Hasret Güzellik salonu ayrıcalığıyla hizmetinizde...

Paylaş

Soru Gönder